Doc. MUDr. Jiří Zemen, Ph.D.
Zubní ordinace "U Homolky"

Co je to ...?

Poradna onemocnění čelistního kloubu Poradna onemocnění čelistního kloubu

Jde o službu, kterou by měl zajišťovat zkušený odborník na problematiku onemocnění čelistních kloubů a souvisejících tkání. V našem zařízení se této problematice věnuje doc. MUDr. Jiří Zemen, Ph.D., který patří k nejzkušenějším v oblasti onemocnění čelistních kloubů v ČR. Této problematice se věnuje od roku 1992. Na toto téma měl řadu přednášek a seminářů pro zubní lékaře a je autorem dvou knih, které se onemocněním čelistních kloubů (temporomandibulárními poruchami - TMP) zabývají.

Kloubní poradna onemocnění TMK je vždy ve středu dopoledne. Odborné vyšetření a léčbu poskytujeme klientům smluvních pojišťoven na základě písemného doporučení jejich ošetřujícího zubního lékaře nebo lékaře jiné odbornosti (prakticky odkudkoliv z ČR). Vyšetření i léčba TMP jsou hrazeny smluvními zdravotními pojišťovnami.

Do "Kloubní poradny TMK" přicházejí klienti s doporučením ošetřujícího zubního lékaře – ten zná nejlépe klientovo ústní i celkové zdraví a je schopen kvalifikovaně posoudit, jde-li opravdu o obtíže související s čelistním kloubem.

Onemocnění čelistních kloubů není nijak vzácné – nejčastěji se projevuje v čelistních kloubech bolestí, praskáním nebo lupáním, přeskakováním nebo obtížným až zablokovaným otevíráním úst. Někdy může působit bolesti hlavy, bolesti svalů, hučení v uších apod.

V našem zařízení provádíme diagnostiku onemocnění čelistních kloubů a souvisejících tkání, konzervativní a miniinvazivní léčbu těchto onemocnění.

Podle našich dlouholetých zkušeností lze ve většině případů při dobré spolupráci pacienta dosáhnout konzervativní léčbou TMP velmi dobrých výsledků a není nutná chirurgická intervence.


Copyright © 2011 - 2024 Doc. MUDr. Jiří Zemen, Ph.D.

Tel.: +420 604 553 224